Padise klooster. @Tõnu TunnelPadise klooster. @Tõnu TunnelPadise klooster. @Tõnu Tunnel

23. aprillil 2020 avab Padise klooster-külastuskeskus peale mahukaid restaureerimistöid taas uksed. Kloostri konserveerimistööde käigus tuli välja palju põnevat: kloostri kiriku põrandast leiti kivist laotud tühjad hauakastid ning tõenäoline altarikoht. Kiriku laest avastati sinise ja punase maalingutriibuga krohvifragment ning maalingutriipudest on jälgi ka vööndkaartel. Krüpti põrandast leiti üks matus. Uued avastused muudavad meie seniseid teadmisi Padise kloostris elanud ja siin tegutsenud tsistertslastest.

Renoveeritud klooster ja uus ekspositsioon vääristavad Padise kloostrit ja tsistertslaste tähendust ja mõju Eesti ja Euroopa kultuurimälus. Soovime kujundada Padise kloostrist ajatuid väärtusi esindava füüsilise ja vaimse keskkonna, mis pakub tänapäeva inimesele tähenduslikke teadmisi nii enese kui ka ümbritseva keskkonna ja aeg-ruumi kohta.

Põhja-Euroopa ainsas terviklikult säilinud tsistertslaste kloostris avaneb paiga tähendus ja tähenduslikkus külastajale samm-sammult suursuguses ehitises jalutades. Uhke kloostrikirik, krüpt, salapärane kloostri sisehoov koos arvukate käikude ja kaunite vaadetega ootavad avastamist. Planeeri oma külastus.

Padise klooster on oma õhustikuga olnud sündmuskohaks neljale filmile:
Verekivi (1972)
Karoliine hõbelõng (1984)
Musketärid 20 aastat hiljem (1992)
Kuninganna Anna saladus ehk Musketärid 30 aastat hiljem (1993)

Meie inimesed:
Juhataja
Turundusjuht-giid
Muuseumi pedagoog-giid
Infotöötaja
Valvur-koristaja

Kontakt

SA Padise Klooster
Padise küla, Lääne-Harju vald, 76001 Harju maakond

Valitsejamaja - telefon, e-post

Kui soovite liituda Padise klooster-külastuskeskuse uudiskirjaga siis palun lisage enda e-mail allolevasse lahtrisse.

Padise kloostrikompleksi arendamine interaktiivseks külastuskeskuseks on toimunud Euroopa Liidu struktuuritoetusega, meetme „Piirkondade konkurentsivõime tugevdamine" investeeringute toetusprogrammist „Turismiatraktsiooni arendamine" Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest. Renoveerimisprojekti tulemusel tutvustatakse kompleksis 14. sajandil rajatud tsistertslaste kloostri rikkalikku ajalugu ning luuakse kõrvalpaiknevasse mõisa endisesse valitsejamajja piirkonna turismiinfo- ja teeninduskeskus. Kloostrikompleks on Lääne-Harju valla omanduses.